Skip to content

Vitamíny na imunitu

Imunitný systém je súhrnom širokej škály procesov, ktoré chránia naše zdravie. V nasledujúcom článku sa dozviete nielen to, čo vlastne imunitný systém je, ale predovšetkým spoznáte účinné a vedecky podložené vitamíny na posilnenie imunity s ich účinkami a výsyktov v strave.

 

Čo je imunitný systém?

Imunitný systém je  obranný mechanizmus tela pozostávajúci z buniek, tkanív a orgánov. Imunitný systém pomáha telu bojovať proti infekciám, chorobám a iným škodlivým látkam. Správne fungovanie imunitného systému zahŕňa: obranyschopnosť voči škodlivým patogénom, rozpoznanie telu vlastných a neškodných buniek a mikroorganizmov a imunitnú odpoveď voči vlastným zmutovaným a rakovinovým bunkám.

Keď telo napadnú choroboplodné zárodky, ako sú baktérie alebo vírusy, po vniknutí do tela sa začínajú množiť. Tomu sa hovorí infekcia, tá spôsobuje rôzne ochorenia a my sa cítime chorí. Imunitný systém, pokiaľ funguje správne, nás chráni pred prepuknutím choroby a bojuje s choroboplodnými zárodkami v tele.

Imunitný systém pre správne fungovanie potrebuje dávky rozmanitých vitamínov a minerálov, ktoré prijímame v pestrej strave alebo výživových doplnkoch na imunitu. 

Vitamíny na imunitu

Užívate dostatok čerstvého ovocia, zeleniny a iných potravín, ktoré potrebujete na to, aby ste boli zdravý po celý rok? Zdravé potraviny poskytujú veľa prospešných látok vrátane vitamínov a minerálov. 

Pozrime sa kde v potravinách sa nachádzajú vitamíny prospešné pre imunitu na avemar.sk