Skip to content

Avemar nápady na užívanie

Na základe skúseností a správ pacientov, ktorí dlhodobo užívajú Avemar, a na základe odporúčania dietológa sme zhromaždili niekoľko nápadov a návrhov na uľahčenie konzumácie špeciálnej receptúry Avemaru. Dúfame, že môžeme pomôcť všetkým, ktorí mohli mať problémy s užívaním Avemaru. Ak to nespôsobí problém, odporúčame vám pokračovať v používaní ako zvyčajne! Naďalej vítame vaše nápady – listom, e-mailom alebo telefonicky – ktoré môžeme zdieľať s ostatnými.

 

PRÍPRAVA JEDNEJ DÁVKY

Vysypte vrecko Avemaru do pohára. Zalejte najviac 2 dl studenej vody, dôkladne premiešajte a výslednú tekutinu vypite. Roztok, ktorý sa nespotrebuje do pol hodiny, sa nesmie použiť neskôr! Dá sa pripraviť aj zmiešaním so studeným nealkoholickým nápojom, ktorý neobsahuje vitamín C (kyselina askorbová alebo E300) alebo s nesýtenou minerálnou vodou.

 

DÁVKOVANIE

Pre dospelého človeka s priemernou telesnou hmotnosťou užívajte jednu dávku Avemaru jedenkrát denne, pripravenú podľa predpisu, najlepšie pred jedlom po dobu cca. 1 hodina. Nad 90 kg telesnej hmotnosti sa odporúča užívať jednu dávku dvakrát denne (pred raňajkami a večerou).

 

AVEMAR S DOMÁCIM OVOCNÝM ČAJOM

Suroviny: 2 dl pripraveného vychladeného/studeného ovocného čaju bez citrónovej/citrónovej šťavy, 1 vrecúško Avemaru, hnedý cukor/med/fruktóza, 1 šejker
Príprava: 1 vrecúško Avemaru naplňte do šejkra. Zalejte pripraveným, ale už vychladnutým čajom bez citróna/bez citrónovej šťavy, ktorý môžete podľa ľubovôle dochutiť aj medom, hnedým cukrom alebo fruktózou. Po pretrepaní sa môže konzumovať.

AVEMAR S LIEČIVÝM ČAJOM

Ingrediencie: 2 dl chladného/studeného bylinkového čaju, 1 vrecúško Avemaru, hnedý cukor/med/fruktóza, 1 šejker
Príprava: Pripravený bylinkový čaj (napr. fenikel, citrónová tráva, lipa atď.) schlaďte. Vychladený/studený bylinkový čaj nalejte do šejkra a potom pridajte 1 vrecko Avemaru. Môžete dochutiť medom, hnedým cukrom alebo fruktózou v množstve, ktoré máte radi, a potom poriadne pretrepať. Po príprave sa môže konzumovať.

AVEMAR S ĽADOVÝM ČAJOM

Zloženie: 1 dl chladného/studeného ľadového čaju, ktorý neobsahuje vitamín C (kyselinu askorbovú alebo prídavok do jedla E300), 1 dl chladenej/studenej vody/nesýtenej minerálnej vody, 1 vrecko Avemaru, 1 šejker
Príprava: Naplňte šejker 1 vrecúško Avemaru, potom zalejte 1 dl hotového čaju a 1 dl studenej/studenej vody/nesýtenej minerálky, potom dobre pretrepte. Po príprave sa môže konzumovať.

AVEMAR S FILTROVANOU OVOCNOU ŠŤAVOU

Zloženie: 1 dl 12% filtrovaného chladného/studeného ovocného nápoja (napr. hroznová šťava, jablkový džús a pod.), ktorý neobsahuje vitamín C (kyselina askorbová alebo prídavok do potravín E300), 1 vrecko Avemaru, 1 dl chladnej/studenej vody/ nesýtená minerálna voda , 1 šejker
Príprava: Do šejkra nasypte 1 vrecúško Avemaru, potom zalejte 1 dl vychladeného/studeného filtrovaného ovocného nápoja a 1 dl studenej/studenej vody/nesýtenej minerálnej vody, dôkladne pretrepte. Po príprave sa môže konzumovať.

AVEMAR S JOGURTOM

Ingrediencie: 1 dl vody/nesýtenej minerálnej vody, 1 dl jogurtu (ovocného alebo prírodného), 1 vrecúško Avemaru, 1 šejker
Príprava: 1 vrecúško Avemaru naplňte do šejkra, pridajte 1 dl chladného/studeného nesýteného minerálu voda/voda. Po pretrepaní pridáme 1 dl jogurtu (ovocného/prírodného) a opäť pretrepeme. Potom sa môže konzumovať.

AVEMAR S KAKAOM

Suroviny: 2 dl studeného kakaa, 1 vrecko Avemaru, šejker
Príprava: Do šejkra nalejte 2 dl studeného kakaa. Pridajte 1 vrecúško Avemaru a pretrepte. Potom sa môže konzumovať.

AVEMAR S LATTE

Ingrediencie : 2 dl cool/cold latte (bez kofeínu), 1 vrecko Avemaru, 1 šejker
Príprava: 2 dl cool/studeného latte nalejte do šejkra, pridajte 1 vrecko Avemaru. Po pretrepaní sa môže konzumovať.