Skip to content

Owlet Inteligentná ponožka Smart Sock 3 – RECENZIA

CENA Owlet Smart Sock 3 

Cena okolo 370 € pre Slovensko s tohto pomocníka robí skôr „hračku“ pre tých ktorí si to môžu dovoliť a určite to cenovo nepatrí medzi prvú voľbu pri zabezpečení bezpečia novorodenca (prvá a najbežnejšia voľba je cenovo dostupná dýchacia podložka, alebo monitor dychu)

 

Obsah balenia Owlet Smart Sock 3 

Balenie obsahuje len 1 monitor / vysielač a jednu nabíjačku s farebnou signalizácou, ktorá sa veľkosťou bez problémov zmestí aj do deckej dlane (je to malé zariadenie) ..  

Taktiež nájdete v balení aj rôzne „ponožky“ na nohu, ktoré sa dajú meniť. Monitor/vysielať /merač sa dá presúvať na rôzne veľkosti ponožky. 

 

Funkcie Owlet Smart Sock 3

V podstate len 2 funkcie monitor tepu a montior saturácie kyslíka. Za tú cenu si poviete, že dosť málo funkcií. 

To čo ešte nájdete v aplikácii je história / prehľad spánku a podobne no nie som si istý do akej miery to meria v akej fáze spánku sa dieta nachádza.. 

Taktiež meria s oneskorením cca 10 min – teda ako real time toho či dieta spí je to nepoužitelné. 

 

Nevýhody Owlet Smart Sock 3

  • Základňa / hlásič (nabíjačka) Smart Sock 3 – keď sme dali ponožku dole tak senzoru trvalo asi 3 minuty kym to vôbez zaregistroval – teda dosť nepoužitelné na to ak by dieťa malo reálny problém
  • Základňa / hlásič (nabíjačka) Smart Sock 3 – tu musíme otestovať este rôzne situácie aby sme mali istotu, že reálne by to zariadenie dalo vedieť ak by dieťa prestalo dýchať, ale zatiaľ to vyzerá, že senzor si dáva na čas a hlási až po pár minútach (aj pri fakt rýchlej optike)
  • Základňa / hlásič (nabíjačka) Smart Sock 3 – ak sa vypojí z elektriny tak zhasne – nefunguje, nemá baterku
  • Základňa / hlásič (nabíjačka) Smart Sock 3 – ak ste mimo signál tak smola nefunguje
  • Senzor na nohu – dosť neohrabané zapínanie a nutnos aby to dieťa malo na nohe, čo nie je úplne asi príjmené pre dieťa, aby to malo nonstop na nohe. Aj keď sa novorodenej nestažuje, nepríde mi to úplne v pohode

Výhody Owlet Smart Sock 3

  • ak na to máte peniaze a nič sa nestane tak máte fajn pociť, že sledujete svoje dieťa a vidíte dáta, ktoré možno ani nepotrebujete.